Ohrožený orgán měsíce - LISTOPAD

LISTOPAD - ORGÁNEM MĚSÍCE JSOU PLÍCE
 
Zapomeňte na smutek a deprese!
 
V listopadu jsou ohroženým orgánem plíce. Škodí jim především ,,špatná nálada". Hořekování, melancholie, pláč. Proto se snažte držet v dobré náladě a na svět se dívat z lepší stránky.
Plíce ovlivňují celý dýchací systém, ale také kůži, žíly, tlusté střevo, průdušky, mandle, nosní a čelistní dutiny, páteř....
 
POZOR:
Kritické hodiny jsou mezi 3. až 5. hodinou ranní. Pokud se pravidelně budíte v tuto dobu kašlem nebo pocením, měli by jste zbystřit. Může Vás ohrožovat bronchitida, rozedma nebo kašel podpořený oslabením plic. Oslabená funkce plic se projevuje především nepříjemným tlakem na hrudi, pocitem nedodýchnutí, potížemi krční a hrudní páteře. Mohou se projevit také kožní problémy, jako vřídky, ekzém, časté modřiny.
 
DOPORUČUJEME:
Pro toto období je jednou z ideálních bylinek LICHOŘEŘIŠNICE, která je skvělou prevencí veškerých respiračních onemocnění, nemocí z nachlazení, potíží v ledvinách i močovém měchýři. Používá se také při padání vlasů. Jedná se o přírodní antibiotikum, které pomáhá, ale neškodí. V našem bylinářství si můžete vybrat tinkturu z Naděje nebo tablety od MUDr. Paszandy☀️☀️☀️
 
Své zdraví můžete podpořit také rakytníkem, brusinkami, echinaceou...
 
PROSPĚJE NÁM:
• Pokud nám to rozptylové podmínky dovolí, měli bychom
často být venku.
• Dbejte na své dýchání.
• Často větrejte a neponocujte.
• Zklidněte se tak, jako sama příroda.
 
ZELENINA:
květák, křen, celer, cibuli, černý kořen, ředkvičky a ostré části pórku, červená řepa, mrkev, petržel
 
OVOCE:
jablka, hrušky, švestky - i sušené, stejně tak brusinky, rakytník
 
KOŘENÍ:
Vybírejte si druhy, které zahřívají. Vhodné jsou třeba pepř, chilli, zázvor, kari a garam masala, zázvor, hřebíček, kardamon, skořice. Z českých je výborná třeba pažitka.
 
To je něco málo tipů pro Vaše zdraví na tento měsíc.